Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

Oščadnica - Veľká Rača, okolie

Ošadnica, Velka rača, okolie:  Obec Oščadnica a jej okolie vám ponúka mnoho príležitosti ako stráviť u nás príjemnú letnú a zimnú dovolenku. Priamo v obci sa môžete napojiť na niekoľko turistických a cyklistických trás, ktoré vám poskytnú množstvo príjemných zážitkov a nezabudnuteľných výhľadov do okolia. Taktiež máte možnosť v našej obci absolvovať niekoľko príjemných vychádzok po okolitých kaplnkách a na hlavnú dominantu našej obce – Kalváriu s kamenným kostolíkom. Priamo v našom areáli vám ponúkame najväčší detský zábavný park na Kysuciach,  alebo nenáročnú zábavu na letných atrakciách strediska Špotrcentrum  (www.sportcentrum.gajuz.sk/letnasezona). Taktiež si tu môžete požičať pre celú rodinu horské bicykle, alebo stále populárnejšie kolobežky.

Ďaľšie naše typy sú: Velka Rača Oščadnica, Slovenský orloj St. Bystrica, MKD Vychylovka, Trojmedzie, Mesto Žilina, Terchová – Vrátna dolina, Rajecké teplice, Wisla, Istebna, Detský park Pl.

 

Naše tipy:

Veľká Rača -Oščadnica Trojmedzie Slovenský orloj
velkaraca2Kompletné informácie o stredisku nájdete na www.velkaraca.sk trojmedzieInformácie o Trojmedzí nájdete na www.trojmedzie.sk orloj
Viac informácii nájdete na www.orloj.sk
Múzeum kysuckej dediny vo Vychylovke Žilina Termálne kúpalisko Bešeňová
vychylovka
Vac informácii nájdete na www.vychylovka.sk
zilina
Informácie o meste Žilina: www.zilina.sk
besenovaInformácie o termálnom kúpalisku Bešeňová nájdete na www.ginoparadise.sk
Terchová - Vrátna Rajecké Teplice Dream park PL
terchovaViac informácii nájdete na www.ztt.sk
 rajceketepliceViac na www.spa.sk dream_park_pl
Viac na www.dream-park-pl
Istebna Wisla - Aquapark Tropikana
 
istebnaViac informácii nájdete na www.istebna.org tropicana_wislaViac informácii nájdete na www.golebiewski.pl/cs/wisla
 Veľká Rača
je najvyšší vrch Kysuckých Beskýd. Leží na hraniciach s Poľskom v nadmorskej výške 1236 m. Nachádza sa tu jedno z najlepších lyžiarskych stredísk na území  Slovenska SNOW PARADISE Veľká Rača, ktoré má tri lokality.

Múzeum Kysuckej dediny v Novej Bystrici – Vychylovke
Počas sezóny ponúka návštevníkom mnohé zaujímavé atrakcie a podujatia. Program podujatí spríjemňujú rôzne folklórne skupiny, ľudový umelci a remeselníci, ktorý nezabudli na tradície dávne pracovné techniky a náročný život ich predkov.
Historická lesná úzkokoľajová železnica
Úvraťová železnica bola v roku 1991 vyhlásená za Národnú pamiatku Slovenskej republiky. V minulosti spájala Kysuce s Oravou. Dnes premáva cez areál Múzea Kysuckej dediny v Novej Bystrici – Vychylovke. 
Kaštieľ  v Radoli
Kaštieľ, ktorý patrí k najstarším kultúrnym pamiatkam na Kysuciach sa nachádza v dedine Radoľa. V minulosti bol kaštieľ zemianským renesančným sídlom a prešiel rozsiahlymi  úpravami a rekonštrukciou. V objekte je sprístupnená stála expozícia Kysuckého múzea. 
Kamenné gule v Milošovej
V meste Čadca v časti Milošová sa nachádzajú v blízkosti hraníc s Českou republikou zvláštne prírodné útvary, ktoré sú veľkou geologickou raritou. Kamenné gule majú takmer dokonalý guľový tvar a ich priemer je takmer 2,6 m. Na území Kysúc je 25 kamenných gúľ, no vyskytujú sa aj na iných miestach, napríklad v Kostarike alebo na Novom Zélande. Vek gúľ sa odhaduje na niekoľko miliónov rokov. 
Slovenský Orloj
Prvý Slovenský orloj sa nachádza v obci Stará Bystrica na Kysuciach. Je umiestený na priečelí Domu kultúry na Rínku sv. Michala. Orloj je najväčšia drevená socha na Slovensku, ktorá predstavuje sediacu Madonu, Patrónku Slovenska. Vo vežičke orloja sa nachádzajú dva zvony. 
Rozhľadňa v Starej Bystrici
16 metrov vysoká rozhľadňa sa nachádza v obci Stará Bystrica na kopci Bobovec. Z rozhľadne je dobý výhľad na Malú Fatru, Veľkú Raču, ale aj na Lysú horu v Českej republike. Vo vnútrnej časti rozhľadne sú umelecké diela Stanislava Mikovčaka, ktorý je projektant stavby. 
Mesto Žilina
Žilina je turisticky významné mesto s veľmi zaujímavou a bohatou históriou. Taktiež je dôležitým strediskom vzdelávania a kultúry. Mesto Žilina sa rýchlo rozvíja a buduje. Priamo v meste je vybudované Vodné dielo Žilina. Kultúrnym zážitkom pre návštevníkov je zámok Budatín, ako aj kaštiele v Tepličke nad Váhom, v Krásňanoch a v Divinke. 
 
sportcentrum-oŠportcentrum
Priamo v areály penziónu Gajuz sa nachádza lyžiarske stredisko Športcentrum Oščadnica.
welness
Welness
Pre spríjemnenie pobytu sa v objekte nachádza bazén s protiprúdom, fínska sauna, ľadové vedro, 6 miesta vírivá vaňa, relaxačný a masážny kútik.
pre-detiPre deti
Pre príjemné posedenie a strávenie rodinnej dovolenky je pre ubytovaných hostí celoročne k dispozícií detský park so šmýkačkami, preliezkami.
pre-firmyPre Firmy
Pri organizovaní obchodných jednaní, školení je k dispozícií konferenčná miestnosť s 50 stoličkami...