Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.
Náučný chodník

V rokoch 2013 a 2014 prebehli dve etapy výstavby Náučného chodníka (NCH) v Oščadnici. V súčasnosti sú v teréne zabudované 3 informačné tabule, 4 info stĺpy s informačnými tabulami, , 4 lavičky, 5 drevených košov, 2 stojany na bicykle a na konci trasy sú osadené dva drevené stoly s lavicami prekryté dreveným prístreškom. Pri stanovisku č.6 je vybudovaná studnička na vodu. Súčasťou celého chodníka má byť aj 13 m vysoká kamenno - drevená rozhľadňa, jej realizácia je naplánovaná v budúcich rokoch v závislosti od finančných prostriedkov.

Prechádzka po NCH je nenáročná a je vhodná aj pre menšie deti. Trasu je možné začať od Penziónu Gájuz po žltej turistickej značke (cca 30 min.). Na konci trasy NCH je možné sa napojiť na hlavný hrebeň masívu Veľkej Rače a pokračovať po modrej značke až ku chatám na Rači (cca 2 hod.) a odtiaľ ďalej po zelenej značke až samotný vrchol Veľkej Rače 1236 m.n.m (cca 1 hod ). 

 
sportcentrum-oŠportcentrum
Priamo v areály penziónu Gajuz sa nachádza lyžiarske stredisko Športcentrum Oščadnica.
welness
Welness
Pre spríjemnenie pobytu sa v objekte nachádza bazén s protiprúdom, fínska sauna, ľadové vedro, 6 miesta vírivá vaňa, relaxačný a masážny kútik.
pre-detiPre deti
Pre príjemné posedenie a strávenie rodinnej dovolenky je pre ubytovaných hostí celoročne k dispozícií detský park so šmýkačkami, preliezkami.
pre-firmyPre Firmy
Pri organizovaní obchodných jednaní, školení je k dispozícií konferenčná miestnosť s 50 stoličkami...